Среда, 11 Декабрь 2013 11:08

Маркувальні машини, які штовхаються вручну

Маркувальні машини, які штовхаються вручну

Машини цієї групи конструктивно являють собою двоколісну раму, на якій змонтовані привідний двигун, редуктор, кривошипно-шатуновий механізм, насос високого тиску, фільтр, система високого тиску, кронштейни з фарборозпилювачами, блок керування роботою та інші пристрої. Під час роботи оператор йде за машиною і направляє її в потрібну сторону.

Нанесення розмітки виконується за допомогою фарборозпилювачів, встановлених в кронштейнах, пов'язаних з руків'ям управління на кермі тросиком. Можлива установка до двох фарборозпилювачів (для розмітки подвійної лінії). При ручній розмітці фарборозпилювач виймається з кронштейна і може використовуватися для фарбування по трафаретах.

Деякі моделі комплектуються блоком керування, що дозволяє виконувати розмітку в автоматичному режимі. Бак таких машин звичайно має ємність від 20 до 50 літрів для фарби або близько 100 літрів для гарячого пластику. Максимальна продуктивність розмічувальних машин цієї групи становить від 2,8 до 7,5 л/хв. в за-лежності від моделі.

Такі машини застосовуються для розмітки на паркувальних майданчиках, перехрестях, у заводських цехах, спортзалах, а також для невеликої розмітки на дорогах (написи, стоп-лінії та інша поперечна розмітка)
Прикладом машин цієї групи можуть слугувати ручні розмічувальні машини сімейства Line Lazer виробництва GRACO (США), призначені для виконання розмітки доріг фарбою з використанням безповітряного методу нанесення, або ручна розмічувальна машина ThermoLazer того ж виробника, призначена для виконання розмітки доріг термопластиком; машина дорожньої розмітки "Шмелек" виробництва УПП “СТиМ” (Білорусь), призначена для нанесення горизонтальної розмітки фарбою пневматичним способом; розмічувальні машини сімейства LineCoat (Wagner, Німеччина); розмічувальні машини сімейства PowrLiner (Titan Tool, Inc., США); ручна маркувальна машина Н 5-1 (Hofmann, Германія) та інші машини.